DODIK PONOVO GOVORIO O CILJU RS-a: “Moramo ići do slobode, a ta sloboda se zove država”

Dodik ponovio stav o budućnosti Republike Srpske: “Sloboda se zove država Republika Srpska”

Milorad Dodik ponovo je govorio o političkoj budućnosti ovog entiteta, ističući da mu je jedan od glavnih ciljeva dodatno jačanje njegovog statusa prije nego što političku odgovornost prepusti mlađim generacijama.

Gostujući u programu ATV-a, Dodik je rekao da želi završiti, kako je naveo, proces jačanja Republike Srpske, nakon čega bi vođenje politike prepustio novim ljudima.

„Meni je u interesu samo još ovo: da pokušam statusno da ojačam Republiku Srpsku, da prepustimo to novoj generaciji koja bolje razumije svijet nego ja, da oni nastave da upravljaju tim“, istakao je Dodik, a dio njegovog gostovanja objavio je i na svom profilu na društvenoj mreži X.

Govoreći o budućnosti Republike Srpske, Dodik je ocijenio da mlađe generacije imaju snažno izražen osjećaj patriotizma te da će upravo one nastaviti politički put koji zagovara.

„Naš smisao slobode je održivost koja treba da dovede nas do slobode, a ona ne trpi tutore. Naša sloboda isključivo zavisi od toga da li imamo državu ili ne. Sloboda se zove država Republiku Srpska“, dodaje Dodik.

Njegove izjave ponovo su izazvale pažnju javnosti jer se odnose na pitanje političkog statusa Republike Srpske, koje je godinama jedno od najosjetljivijih tema na političkoj sceni Bosne i Hercegovine.

Dodik i ranije u javnim nastupima iznosi stavove o jačanju autonomije Republike Srpske, dok njegove izjave redovno izazivaju različite reakcije među političkim akterima u Bosni i Hercegovini.

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *