STANIVUKOVIĆ O ODNOSU DODIKA I IZETBEGOVIĆA: “Bili su ključni ljudi, a sada…”

Stanivuković o razgovoru Dodika i Izetbegovića: “Građanima od toga nema nikakve koristi”

Predsjednik Pokreta „Sigurna Srpska“ (PSS) Draško Stanivuković komentarisao je audio-snimak telefonskog razgovora između predsjednika SNSD-a Milorada Dodika i predsjednika SDA Bakira Izetbegovića, koji je posljednjih dana izazvao veliku pažnju javnosti.

Na konferenciji za medije u Banjoj Luci poručio je da politička prepucavanja i međusobne uvrede ne rješavaju nijedan problem građana, već samo dodatno skreću pažnju s tema koje su od stvarnog značaja.

“Građanima nakon toga nije ništa bolje”

Stanivuković smatra da javnost od ovakvih političkih sukoba nema nikakvu korist.

„Dva ključna čovjeka, nekada za cijelu državu, kao kočijaši se svađaju i pričaju. Kao da su se sreli preko ograde pa jedan drugom dobacuju. Na kraju se to usude objaviti kao neku senzaciju. Nakon tog razgovora nikome nije bolje“, rekao je Stanivuković.

Govoreći o aktuelnoj političkoj situaciji, kritikovao je i vlast predvođenu SNSD-om, navodeći da su upravo u njihovom mandatu prenesene brojne nadležnosti, dok se danas ponovo otvaraju pitanja državne imovine.

Smatra da građani prepoznaju političke poruke

Osvrnuvši se na sadržaj objavljenog razgovora, Stanivuković je rekao da se iz načina komunikacije može zaključiti kako između Dodika i Izetbegovića postoji dugogodišnje poznanstvo, uprkos javnim političkim sukobima.

„U tom telefonskom razgovoru vi ste čuli kako jedan kaže ‘Mile’, pa ovaj kaže ‘pozdravi Sebiju’. Koliko god da je to neka kafanska priča, osjeti se neka doza poznavanja odnosa. Toliko jednostavna priča – ‘hajde da jedan drugog nazovemo, da jedan drugom sve po spisku’, jer znate da se narod politički loži na sve to. Ja vjerujem da je narod ovdje zreo i sasvim politički pismen da na takve udice neće nasjedati. Svaki put, pola godine ili godinu pred izbore, jednom treba pobjeda ovdje, drugom ondje, a do nje pokušavaju doći izazivanjem ovakvih priča“, kazao je.

Dodao je da nikada nije razgovarao telefonom s predsjednikom SDA Bakirom Izetbegovićem.

Snimak izazvao brojne političke reakcije

Audio-snimak razgovora između Milorada Dodika i Bakira Izetbegovića objavljen je nakon višednevnih međusobnih optužbi koje su dvojica političkih lidera iznosila u javnosti.

Objava razgovora izazvala je brojne reakcije u političkim i društvenim krugovima, prvenstveno zbog tona komunikacije, međusobnih optužbi i uvreda koje su razmijenili tokom telefonskog razgovora.

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *