
Dodik se ponovo oglasio o razgovoru s Izetbegovićem: Negirao tvrdnje da je bio nervozan
Predsjednik SNSD-a Milorad Dodik ponovo se oglasio na društvenoj mreži X, gdje je iznio svoju verziju telefonskog razgovora s predsjednikom SDA Bakirom Izetbegovićem, odbacujući tvrdnje da je tokom poziva bio nervozan.
Reagujući na ranije Izetbegovićeve izjave, Dodik je poručio da je razgovor protekao drugačije nego što je predstavljeno u javnosti.
„Tokom ‘nervoznog’ telefonskog poziva ja sam se smijao, a Bakir se nevješto branio i pravdao na način da nije rekao ni ‘da’ ni ‘ne’, nego kroz uopštene floskule. Ni u jednom trenutku nije uspio objasniti izrečeno sinoć, kada je pozvao da me sklone nekom silom“, naveo je Dodik.
Lider SNSD-a istakao je da je nakon razgovora ostao pri ranije iznesenim stavovima, smatrajući da nije dobio objašnjenje za izjave koje su prethodno izazvale političke reakcije.
„Zbog toga moj stav ne samo da ostaje isti, već sam nakon ovog razgovora još uvjereniji da je ono što je izrečeno u emisiji bilo jasno i nedvosmisleno. Drago mi je da sam štetočina njihove politike“, napisao je Dodik.
Podsjetimo, polemika je uslijedila nakon gostovanja Bakira Izetbegovića na Federalnoj televiziji, nakon čega je Dodik objavio da ga je telefonski kontaktirao te najavio mogućnost nastavka komunikacije.
Izetbegović je potom potvrdio da je razgovor održan, navodeći kako je Dodik tokom telefonskog poziva bio nervozan.
Razmjena izjava dvojice političkih lidera izazvala je veliku pažnju javnosti i otvorila novu rundu političkih prepucavanja, dok obje strane ostaju pri svojim verzijama događaja.
