VUČIĆ ISPRED SKUPŠTINE NAJAVIO ODLAZAK: Otkrio i novo ime SNS-a

Vučić najavio odlazak s funkcije predsjednika i otkrio novo ime izborne liste

Manifestacija pod nazivom „Srbija jedna porodica“ održana je ispred Doma Narodne skupštine u Beogradu, gdje se okupio veliki broj građana iz različitih dijelova Srbije. Program je otvoren izvođenjem državne himne, a događaju su prisustvovali najviši državni i politički zvaničnici Srbije i Republike Srpske.

Među prisutnima bili su predsjednik Srbije Aleksandar Vučić, predsjednica Narodne skupštine Ana Brnabić, predsjednik Vlade Srbije prof. dr Đuro Macut, predsjednik SNS-a Miloš Vučević, predsjednik Narodne skupštine Republike Srpske Nenad Stevandić, predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik, kao i brojni drugi funkcioneri.

U okviru programa organizovan je i kulturno-zabavni sadržaj, uključujući nastup humanoidnih robota koji su izveli tradicionalno kolo „Moravac“.

Vučić se obratio okupljenima

Nakon uvodnog dijela manifestacije okupljenima se obratio predsjednik Srbije Aleksandar Vučić, koji je zahvalio građanima na dolasku uprkos visokim temperaturama.

„Hvala Beograda, hvala Srbijo, hvala vam na veličanstvenom dočeku. Još jednom hvala što vam na ovako užasno teškom vremenu nije bilo teško da dođete da budemo ujedinjeni“, rekao je Vučić.

Najviše pažnje privukao je dio govora u kojem je najavio završetak svog predsjedničkog mandata.

„Ovo je posljednji put da se pred ovolikim brojem ljudi obraćam kao predsjednik, četrnaest godina vjerno služim svojoj zemlji na svakom mjestu i u svakom trenutku, volim Srbiju više nego bilo šta. U svakom trenutku mi je samo Srbija bila u mislima i samo sam se za Srbiju borio. Nikada nikome drugome nisam htio da služim već samo vama građanima Srbije i svojoj jedinoj otadžbini. Ovo su moji posljednji dani i nedjelje kao predsjednika. Stajao sam čvrst kao stijena i uspravan kao jablan štiteći svoju jedinu zemlju“, rekao je Vučić.

Govorio o protestima i političkoj situaciji

Tokom obraćanja predsjednik Srbije osvrnuo se i na proteste, blokade i političke tenzije koje su obilježile prethodni period, iznoseći stav da su ti događaji bili usmjereni protiv države.

„Pokušali su prije godinu i po dana da nam sruše zemlju! Pokušali su svana da nam unište Srbiju. Zašto bi im odgovaralo da Srbija napreduje brže od drugih? Htjeli su Srbiju na koljenima. Fakultete i škole su pretvorile u odbore političkih stranaka. Htjeli su da kažu da nemate pravo da mislite drugačije. Pokušali su da ukinu demokratiju. I nisu za to kriva ta naša djeca, nisu krivi studenti, samo su naivno povjerovali da oni odlučuju o tome. Bili su igračka u tuđim rukama.

Za sve su imali vremena, samo sa ljudima iz svoje zemlje nikada nisu htjeli da razgovaraju, nema stranca sa kojim nisu razgovarali, samo sa nama nisu htjeli, a mi i danas pružamo ruku i kažemo: ‘1001 put ćemo da vam pružimo ruku, izmanipulisani ste, praštamo vam, ali nismo naivni i nećemo vam zaboraviti jer bi nam se to ponovilo’. Razorili bi nam zemlju, a to više ne smijemo nikome da dopustimo“, rekao je Vučić.

Otkrio naziv nove izborne liste

Govoreći o narednim političkim koracima, Vučić je rekao da planira podnijeti ostavku na funkciju predsjednika nakon isteka mandata te najavio da će učestvovati u predstojećoj izbornoj kampanji.

Istovremeno je otkrio i naziv nove izborne liste.

„Hvala koalicionim partnerima koji su nerijetko bili uz nas, hvala što su bili uz nas i podizali Srbiju. Još nekoliko nedjelja biću predsjednik i onda podnosim ostavku. Rekao sam predsjedniku SNS da ću na predstojećim izborima, ukoliko to budu željeli, zajedno sa vama pomoći da dobijemo narodno povjerenje. Moj prijedlog, koji su prihvatili, jeste da se lista zove ‘Ujedinjena Srbija’. Vjerujem da ćemo da ih pobijedimo ubjedljivije nego ikada. Izaći ćemo sa tim kako ćemo dalje da pomažemo našem narodu ma gdje god da živi. Pomilovaću mnoge ljude u narednom periodu, naše i njihove, jer su i oni naši, mi smo jedna porodica. Neću moći sve, ali sve one koji su iz neznanja, nehata, počinili neka djela“, rekao je Vučić.

Na kraju obraćanja uputio je poruke o predstojećim izborima, regionalnoj saradnji i pozvao okupljene da skup protekne mirno.

„Slavićemo tu jednu noć i biće brže nego što mislite. Za pobjedu i to uskoro, za naš narod na Kosovu i RS, Crnoj Gori, Sjevernoj Makedoniji, svuda. Za našu Srbiju! Za sve koji su trpjeli teror i sve koji su sprovodili teror jer će i oni biti sa nama. Večeras znam da neće biti razbijenih glava i prevrnutih kontejnera. Veselo se uz pjesmu vratite kućama, a mi zajedno sa vama da se postaramo da za budućnost Srbije uradimo ono što je najbolje. Ajmo Srbijo! Ajmo pobjeda! Srećan nam Vidovdan“, rekao je Vučić.

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *