
Dodik žali Mladića: Tvrdi da mu u Hagu ne daju adekvatnu terapiju
Nekadašnji predsjednik Republike Srpske smatra da osuđeni ratni zločinac Ratko Mladić u Hagu ne prima adekvatnu medicinsku terapiju.
Predsjednik SNSD-a Milorad Dodik ponovo je govorio o Mladiću, iznoseći niz tvrdnji o njegovom zdravstvenom stanju i tretmanu u pritvoru.
– General Ratko Mladić je komandat Vojske Republike Srpske i njegova istorijska uloga će tek biti ispisana, a u Hagu je izložen ponižavajućim okolnostima zbog čega je njegovo zdravstveno stanje veoma loše, rekao je Dodik.
Njegova izjava dolazi nakon informacija da je Mladić imao blaži moždani udar, te da se, prema dostupnim navodima, nalazi u veoma teškom zdravstvenom stanju.
Dodik tvrdi da su u Hagu prema Mladiću primijenjene “krajnje ponižavajuće okolnosti jer mu ne daju adekvatnu terapiju”.
Potom je naveo da se, prema njegovim riječima, “tamo tako radi sa svima”, podsjećajući na slučaj osuđenog ratnog zločinca Radoslav Brđanin, koji je preminuo u Banjoj Luci nekoliko godina nakon što je pušten na prijevremenu slobodu.
Lider SNSD-a poručio je da je zdravstveno stanje Mladića takvo da ne može izdržati sudske procese, ali da se, kako tvrdi, na tome i dalje insistira.
– Žao mi je, znam, išao sam i svjedočio i rekao šta mislim o Ratku Mladiću u sudnici Haškovog tribunala. Bio sam svjedok njegove odbrane, kazao je Dodik.
data-nosnippet>

Hey, been checking out dr88club lately. Seems like a decent place to try your luck. Good selection of games and the site is easy to navigate. I'm giving dr88club a shot this weekend!
Looking for new games to download and stumbled upon z555gamedownload.com. The download process was straightforward and the games seem legit. Nothing shady so far. Definitely worth checking out if you need your fix of mobile gaming. Check out z555gamedownload!
Been playing on x6666game for a while now, gotta say, I'm hooked. Great selection of games, decent payouts, and the community is pretty cool. Give x6666game a try, you might just end up loving it!