PROCURIO SNIMAK IZ NSRS-a: Stevandić potpuno izgubio kontrolu u holu! (VIDEO)
Odbornik Liste za pravdu i red u Skupštini grada Banjaluka Igor Mandić uputio je oštre kritike predsjedniku Narodne skupštine Republike Srpske Nenadu Stevandiću, tvrdeći da aktuelni saziv parlamenta karakterišu sve češći sukobi s opozicijom i, kako navodi, institucionalni pritisci na opozicione poslanike.
Mandić je reagovao nakon novog udaljavanja Nebojše Vukanovića sa sjednice Narodne skupštine Republike Srpske, ocijenivši da su oduzimanje riječi, izbacivanje iz sale i konflikti sa opozicionim predstavnicima postali gotovo svakodnevna pojava u radu parlamenta.
„Na sceni imamo klasičan primjer zloupotrebe formalne moći za obračun sa političkim protivnikom koji ima autentičnu i sve veću podršku građana“, poručio je Mandić.
On smatra da politička snaga ne proizlazi iz funkcije koju neko...










