PULJIĆEV GOVOR O TREĆEM ENTITETU ZAPALIO MREŽE: Reakcije ne prestaju
PULJIĆ O ZAGREBAČKOJ KONFERENCIJI: “Nisam znao šta će biti tema”
Izjava vrhbosanskog nadbiskupa u miru kardinala Vinko Puljić o konferenciji održanoj u Zagrebu, na kojoj je predstavljena karta mogućeg trećeg entiteta u Bosni i Hercegovini, izazvala je brojne reakcije u javnosti.
Govoreći o svom učešću na tom skupu, Puljić je istakao da unaprijed nije bio upoznat sa sadržajem i temama konferencije.
“Nisam pitao o čemu će biti riječ. Kada sam vidio teme, govorio sam ono što mislim. Međutim, ljudi često posmatraju kontekst, a ne ono što sam zaista rekao”, naveo je Puljić.
Naglasio je da se još od ratnog perioda protivi teritorijalnim podjelama Bosne i Hercegovine zasnovanim na etničkim principima.
“Od samog početka bio sam protiv entiteta jer smatram da se time legalizira etnič...










